| SayCheesexD a întrebat:

Doare epilarea cu aparatul de epilat?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Depinde de piele si daca ai mai fost sau nu epilata. Sau daca pana acum te-ai facut cu lama, va durea un pic mai mult pentru ca firul e ingrosat.
Nu e o durere mare, doar un discomfort. Sa inteleg ca nu te-ai mai epilat pana acum cu epilatorul. Ceara e mai buna dar merge si cu epilatorulhee hee

24 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Nu am incercat niciodata, dar am auzit ca doare f tare, aparatul de epilat iti smulge firul f usor, si astfel simti durerea din plin, mai ales ca ai mai multe fire, nu doar unullaughing)... la fel e si la ceara, numai ca acolo durerea trece mult mai repede.happy

| DakotaRoyse a răspuns:

Primele 2-3 utilizări da, apoi te obişnuieşti.

| IulianaRC a răspuns:

Buna.sincer doare mult mai tare decat cu aparatul cu ceara calda pe care ti-l si recomand.

| PetreConstanta a răspuns:

Da daca nu ai mai facut

| Marie_9156 a răspuns:

Prima data daaaa. Noroc ca m-am obisnuit acum ma fac si la subrat, peste tot. Eu sunt mai masochista asa de fel:))
Blogul meu http://newevolutionofthe2ne1century.mug.ro/ Daca vreti vreodata sa aruncati o privire

| Catherine a răspuns:

Da...pentru ca iti smulge firele de par.dar cu timpu te obisnuiesti (asa spun alti ).laughing.eu nici acum nu m-am obisnuit si folosesc de vreo 3 aniwinking

| dianacool a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.Mama mea foloseste aparatul de epilat timp de 10 ani.Mi-a zis ca la primele epilari o sa te doara ff putin dar dupa aceea o sa te obisnuiesti.Nu o sa fie ceva mai rau decat sa te piste putin. Sper ca ti-am fost de ajutor.Paaaa

| Zuzy244 a răspuns:

Eu am auzit ca da ca si eu vroiam sa incerc dar nu am mai incercat ca cica te ustura picioare dupa aia eu iti zic sa mai astepti mai ales daca esti si mai micuta prin clasa 5-6 ca mine iti recomand sa nu te epileziwinking

| PanteraRozz a răspuns:

Daaaaaa crying.
Dar e supotabil laughing

| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Dacă pielea e sensibilă doare ff tare[crede`mă am încercat acum 3 zile şi nu am mai putut suporta]
Dacă pielea e mai tare, mai obişnuită cu epilatul sau dacă persoana suportă durerea nu este chiar aşa de rău... Şi cred că depinde şi de epilator, nu am idee dar totuşi cu orice epilator doare happy

| niNNu a răspuns:

Primdata! apoi te obisnuiesti si nu mai simti.

| BuBu_4788 a răspuns:

Daca folosesti punga aia cu ceva rece in iinteriorlaughing nu te doare daca nu o folosesti te doarelaughing

| hamsteru a răspuns:

Sal chiar daca sunt baiat stiu ca o va pe soramea, doare prima data pic, e normal sa doara dar dupa ce dai de 2 3 ori nu vei mai simti nimic caci se va incalzi corpul si va accepta durerea

| Assassins a răspuns:

laughingdoare epilarea cu aparatul de epilat?laughingrolling on the floorrolling on the floor

| igrec005 a răspuns:

Doar prima oara te ciupe putin. Pe urma de la a doua epilare te obisnuiestiwinking

| Andreea011 a răspuns:

Doare si te ustura!

| AnNaa67 a răspuns:

Nu folosesc...Dar cred ca nu daca esti buna cu pielea ta si dai usor

| AleMaria18 a răspuns:

Crede-ma nu prea doara 1-2 doare pana te obisnuiesti si dupa aia nu mai ai treaba

| 3v3LyNuK a răspuns:

Da eu am incercat ca are sora mea si ti-l smulge din radacina si ustura raw dupa care ti se inroseste putin pielea da dupa nu mai gasesti nici un fir de par ca le smulge calumea dar sa stii ca e cam dureros! fundita?big grin

| Elena5874 a răspuns:

Depinde

| Iza_1189 a răspuns:

Ca daracu...normal ca doarelaughing ce intrebare...parca tu nu stiai

| oana_3246 a răspuns:

Te doare prima si a doua oara putin. dar ia-o usor. da-te pe o zona dupa care daca te doare asteapta putin si reia-o. de ja la a doua utilizare pielea s-a obisnuit. iar daca nu o ai sensibila nici nu se va inrosi. Si iti dau un pont: daca e prima data cand te vei epila, si-l ai cam mare, incearca prima data sa iti iei parul cu lama sau cu crema( e doar o data si nu se va ingrosa parul din prima0. cand va inece pe sa creasca putin cat sa-l poata prinde aparatul( pentru asta intreab-o pe mama ta, presupun ca are mai multaexperienta) si ia-ti-l. va fi mai mic, deci nute va durea chiar asa de tare. in fond, e doar o piscutura mica. big grin sper ca te-am ajutat! pup

| SaraMinodora a răspuns:

Pai sincera sa fiu nici eu nu prea stiu..doare putin prima oara din cate am auzit dar dupa te obisnuiesti

| Ella_6930 a răspuns:

Dalaughing))Te smulge de te ia naiba (da doar unele)