| CandyLove a întrebat:

Dtaimi si mie un model de unghii cum sa zic rotunde sau patrate? le am mari si nu stiu cum sa le fac asa sau asa?

Răspuns Câştigător
| deyutzxa a răspuns:

Eu de obicei imi fac 2 modele, sper sa-ti placa si tie: 1) -dai cu un roz in 2 straturi, cand dai ultimul strat nu-l lasi sa se usuce si iei o scobitoare si si o bagi in oja alba si pui 5 punctulete pe unghie cu scobitoare si apoi iei un ac si tragi o linie cu acu prin mijlocul punctului facut cu scobitoarea pe care ai bagat-o putin in oja alba ( punctuletele le pui la mijocul unghiei sau daca vrei faci doar 3 punctulete dar le pui pe un colt al unghiei); 2)- iei un scoci si o oja alba,apoi lipesti niste scocipe jumatatea de sus a unghiei si pe jumatatea de jos faci cu oja alba, apoi daca vrei, dupa ce se usuca oja alba dai cu oja cu sclipici sau daca nu dai cu o pensula subtire cu un vernil spre albastru asa deschis si tragi o linie(pensula trebuie sa fie subtire asa cum faci frenci-ul doar ca nu tragi linia peste oja alba, ci dupa ce s-a terminat jumatatea unghiei facute cu alb). Te pwpsi sper sa-ti foloseasca raspunsul meu:*:*:X:X

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Patrate sunt mai dragute si se poarta happy

| Fillaide a răspuns:

Eu le prefer pe cele rotunde. Cele patrate se rup mai usor,

| deny_5533 a răspuns:

Patrate deoarece sunt mai dragute.big grinbig grin