| mara_9541 a întrebat:

Dupa ce am nascut mi-au ramas vergeturi pe burta. A folosit cineva vreo crema pentru. a remedia asa ceva?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Da intr-adevar vichi este ffff buna insa am o veste proasta... nu vei scapa de acele vergeturi niciodata in totalitate... si eu sunt in aceas situatie desi pe perioada sarcinii m-am uns cu tot feluri de creme zilnic si regulat pentru a nu fi cu vergeturi dupa nastere insa degeaba... de 3 ani incerc sa le elimin si cu vichi am reusit sa le sterg un pic... insa nu au disparut de tot s-au subtiat si atat... tot acolo sunt si tot mai deranjeaza... din pacate... daca gasesti ceva sol buna sa imi spui si mie...

4 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Produsele de la vichi sunt in general foarte buna (dar si piperate) ai putea folosi o crema de la vichi pentru vergeturi... dar era de preferabil sa te masezi usor chiar din timpul sarcinii sa previi...

| adeana a răspuns:

Crema antivergeturi de la Gerocossen sau antivergeturi cu iedera de la ARDES COSMETICI (e mai scumpa, dar e in cantitate mare) - sa le aplici asa cum scrie pe prospect, masaj dupa fiecare aplicare si atentie la schimbarile de greutate de-acum inainte.
Intr-adevar, de disparut complet nu cred ca vor disparea, dar cremele si masajele le pot face sa se diminueze si sa nu se mai vada urat.

| leluc a răspuns:

Prietena mea a folosit http://www.efarma.ro/products.php?id=1162 si a redus mult vergeturile

| mioara a răspuns:

CU TIMP ELE DISPAR