| sopranaCadaverica a întrebat:

Dupa epilarea inghinala cu o crema depilatoare...
1. Ma clatesc doar cu apa sau si cu sapun? Am auzit ca sapunul imediat dupa,, operatiune" ar irita.
2. Este indicat sa aplic pudra de talc?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu o sa te poti spala doar cu apa, o sa ramai unsuroasa si asta te va irita si mai mult. Deci spala-te bine cu apa si sapun. Mai util decat pudra de talc este deodorantul Lady Speed Stick cu Aloe. Atentie, stick, nu roll-on sau gel. Daca te dai imediat dupa spalare, aproape ca nu te vei irita deloc

| MihaiNicu23 a răspuns:

Intai cu apa calda, pudra doar daca esti iritat.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Cel mai bine pudra de talc

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Poti folosi un gel de dus pentru bebei, fara săpun.
incearca ceara. e un pic de durere dar rezultatele sunt minunate.