| xFaith a întrebat:

Dupa vacanta vreau sa ma vopsesc suvite roz, albastr etc. imi spuneti si mie cum sa folosesc corect albastru de metil si roz castelani? dau fuunda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am facut cu albastru de metil. daca ai parul deschis(blond) acel albastru o sa iti iasa verdehappy E simplu de folosit,depinde de culoarea intensitatii pe care o vrei.Pui cateva picaturi intr-o cana(borcan, orice) si pui putina apa(repet, dupa cum vrei tu culoarea)---->mentionez ca daca pui prea multa apa sa nu iti iasa nimic.Bagi parul acolo sau il tamponezi cu ceva(de preferat ceva bumbac),sa folosesti manusi ca ai sa te faci,urat pe maini x_X, lasi putin, in jur de 30sec-1 min si dupa te stergi cu ceva uscat(nu clatesti cu apa sau altceva, pentru ce degeaba te-ai mai facut) ceva uscat si dupa te usucihappy