| poesia a întrebat:

E bine sa folosesc lotiunea astringenta de curatare si lotiune de zi multi beneficii de la avon? gama clearskin.
Mi-e teama sa le folosesc pentru ca am tenul foarte sensibil.

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Salut!
Marturisesc ca si eu ma confrunt cu aceeasi problema : ten sensibil si pe deasupra mai am si cosuri.
Si eu folosesc lotiunea astrigenta de la avon dar nu pe toata fata ci aplic doar pe cosuri ( este foarte buna si usuca cosurile f.repede ).
Eu zic ca nu este nici un pericol daca folosesti lotiunea doar pe zonele cu probleme happy

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ar trebui sa folosesti ceva pentru tenul sensibil. Incearca niste dermatocosmetice, sunt create special pentru tenul cu probleme. Nu iti lua de la avon ceva dur, cum sunt lotiunilr astringente.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| T30D0RA a răspuns:

Gama Clearkin n-a dat rezultate la mine, insa gama Solution parca mai merge. Nu stiu daca sunt bune pentru tenul sensibil, informeaza-te si tu. Mi-ar placea sa am ten sensibil decat acneic. crying

| cretzufinish a răspuns:

Nu sunt bune deloc acele produse. sad

| Deeiu a răspuns:

Daaaa, lasa-le de'o parteee!
Am aruncat bani pe tampeniile alea cand puteam frumusel sa-mi mai iau odata o lotiune tonica din gama Solutionlove struck`
Sunt ffff bune, si la acelasi pretwinking
Crede-ma ca sunt cele mai bune pentru ten din tot catalogu`
Mie'mi palc la nebunielove struck`

| mary_5801 a răspuns:

Pai daca ai tenul sensibil dc nu folosesti ceva mai bland? gama clearskin contine foarte mult alcool.si eu am ten sensibil, si am probat mai multe. mi-a fost foarte greu sa pot gasi ceva pentru tenul meu.si ultima data mi-am luat nivea oxigen power.este un gel pentru spalarea fetei. e asa de bun ca doar rareori ma mai dau cu crema dupa ce ma spal. iar ca lotiune iti recomand ceva de la elmiplant.altceva ar mai fi apa termala, este minunata pentru ten cu probleme.

| diva1223 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa renunti la Avon. si sa incerci ceva mai bun. gen Vichy(gama roz), L'oreal(tot roz e gama). sau ceva de la Avene happy. nu sunt neaparat ieftine, dar cel putin sunt de calitate.

Răspuns utilizator avertizat