| 4827 a întrebat:

E un baiat prin oras care da de inteles ca ma place. Adica ii e "frica" sa imi priveasca ochii, se uita la mine si cand eu ma uit la el intorce privirea in alta parte, sau el asculta un gen total diferit de muzica decat mine, si s-a dat sa asculte muzica mealaughing, imi imita gesturile si se "stramba" la minelaughing, ma loveste in joaca:X, zambeste cand ma vede, arunca cu frumze in mine, ma roaga sa ma plimb cu el sau ma intreaba daca poate sa stea langa mine, spune ca mama mea e "soacrasa" si tot felul de chestii:X. Acum cateva zile am iesit pe drum cu soramea si verisoaramea, si a venit si el sa ne salute si sa schimbe cateva vorbe cu noi, si i-am citit horoscopul, uitati ce zice "Aspectul astral pozitiv al zilei aduce focul pasiunii in viata dvs. afectiva, care a fost putin trista in ultima vreme. Astazi sunt incurajate flirturile, privirile pasionale si toate lucrurile legate de primele zile de iubire, chiar daca va aflati intr-o relatie permanenta de ceva vreme. Daca de-abia ati cunoscut pe cineva care va face inima sa bata mai repede decat de obicei, fiti pregatiti sa porniti intr-o aventura deosebita.". Oare despre mine e vorba in horoscop? Dar mai e o problema, el acum o saptamana a incheat o relatie care a durat un an si o luna din cate stiu, si cu toate semnele astea, eu nu cred ca ma place, adica nu 100%, si nu pare prea "distrus" de despartire. Oare doar se joaca sau chiar ma place? Si daca ma place de ce nu face primul pas? Ca eu in nici un caz nu vreau sa il fac. Si nu ii accept scuza ca e timidlaughing! Ajutorbig grin?

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Mda, nici o fata nu vrea sa faca primul pas. dar e trist sa te gandesti ca din cauza orgoliului 2 oameni nu pot fii impreuna, mai ales cand si se plac [ cazul meu sad ].
Eu zic ca ar trebui sa-i dai de inteles ca il placi, si poate la un moment dat o sa faca un prim pas. Nu trebuie sa te grabesti, crede-ma este timp! happy
Cu timpul iti vei da seama daca chiar te place sau daca e doar o joaca, deoarece pe moment nu ai cum sa-ti dai seama. si chestia cu mi-e frica sa fac primul pas : e cea MAI MARE PROSTIE! [ imi pare rau ca multi / multe suntem asa :d ]
Succes! happy

| Sakura123 a răspuns:

de multe ori mi s-a intamplat asta si de multe ori am gresit, dar in privinta ta este prea evident si cred ca ar trebui sa ai rabdare ca el in viitorul apropiat te va intreba. Sunt sigura ca te place! SUCCES!laughing

| Anaioanalexx a răspuns:

Poi din cate spui, e dragut tipul.
Posibil ca deocamdata sa-ti dea dor de inteles, pentru ca... daca a avut o relatie de durata, posibil sa ii fie cam aiurea sa inceapa o noua relatie chiar daca te simpatizeaza, e clar baiatul te place ca cum spui tu, si e cam rar la un baiat sa aiba asemenea geturi fata de o fata. tu trebuie sa ai rabdare si NU TREBUIE CA TU SA FACI PRIMUL PAS. dar ai putea sa incerci sai pui niste intrebari referitoare, la ce sunt cu privirile ce ti le baga laughing)... si ce sunt cu gesturile lui, big grin! ori cum e dragut ce zici tu aici. ai incredere in tine, si ai rabdare daca si tu il placii tongue
El sigurat te placee iti garantez! big grin
dar ai putea asa putin ca si tu sa faci un pas inainte, nu 2, sau 3... asa doar unul mic laughing)).
Hai te pup si MARE SUCCES GAGICA. :*