| Alison95 a întrebat:

Epilatoarele sunt bune? vreau detalii.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt bune că trag firul de păr din rădăcină, epilarea se poate face săptămânal și așa nu o să ai mult de muncă iar zona este mereu curată, etc.
Pa, pa.

| BruneTTe a răspuns:

Da,sunt bune.
Rezultatul nu e la fel de "impecabil" ca in cazul epilarii cu ceara calda dar totusi parul este smuls si e mai bine decat cu lama sau crema.

E mai bun decat ceara calda in 2 privinte:
1. poate sa fie folosit si de persoane cu pielea sensibila care nu tolereaza ceara
si
2. smulge si fire de par foarte mici pe care ceara nu le-ar putea smulge (ca sa te epilezi cu ceara, firul trebuie sa fie de cativa mm buni)

Totusi, unele epilatoare care nu sunt asa bune, pe langa smuls mai si rup unele fire de par si din cauza asta firele respective vor creste mult mai repede decat ar trebui si iar o sa trebuiasca sa te faci.

Dar in mare, e ok si epilatorul.
Preferinta mea e asa:
Ceara > epilator> crema de epilat > lama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt bune doar ca sunt dureroase, pot irita pielea care e mai sensibila,
pot sa smulga firul de par, doar ca... nu e prea bine sa le folosesti, ti-as sugera ceara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da,sunt bune, părul va creşte mult mai freu la loc.
Sunt bune deoarece taie părul direct de la rădăcină.
Te pup!

| psica a răspuns:

Epilatoarele electrice sunt bune pentru situații de urgenta și pentru cei care nu au o piele foarte sensibila și rezistenta la durere.
Încearcă mai bine cu ceara! e mult mai comod happy

| ɴιcoleтα a răspuns:

Da, depinde unde vrei sa te epilezi.
Firma Braun mi se pare cea mai buna.
Daca ai sa te epilezi pe picioare... o sa fie iadul pe pamant happy.