| Adeniy a întrebat:

Este adevar ca cerealele cu lapte nu sunt bune,ca sunt o bomba caloriica? Eu mai mancam dimineata cereale integrale cu lapte semi-degresat.Ce-i drept, mai mult lapte decat cereale

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu etse adevarat:O
Daca mananci dimineata cereale nu te vei ingrasa deoarece in timpul zilei faci miscare si nu se pune!
Mananca linistitahappy
Si eu mananc din acelea pentru copii cookie crispy sau asa cevahappy
Nu ingrasa!
Laptele si cerealele contin vitamine si calciu necesare pentru organismhappy
Nu iti fa probleme!
Decat sa mananci fast food mai bine cereale un un fructwinking
Eu mananc demult si nu m-am ingrasat!
Numai bine:*

3 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Daca laptele e foarte gras si cerealele cu extra zahar si ciocolata, da, in mare parte. Dar asa sunt recomandate cerealele, incearca musli, si laptele degresat sau semi. Poti incerca si laptele de soia, dar nu stiu daca o sa te incante gustul.
Bafta!

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Cerealele din comert au foarte mare adaos de zahar, de-aia sunt considerate "bombe calorice" big grin

| Laur_Laurentiu_1985 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa pui lapte degresat si sa mananci cereale Musli cu fructe, e doar parerea mea pentru ca eu asa mananc