| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Este adevărat că îți poți face piercing-uri cu ace de cusut? Îmi dau seama că ar cauza o grămadă de complicații, dar este posibil?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se poate dar de ce ai face ceva riscant?
si fata asta si-a dat in nas cu acul de seringa happy

| dullcat a răspuns:

Este o prostie iresponsabila... Aveam o colega in generala, prin a 7-a, care a incercat ea sa isi faca gaura in ureche cu un ac random de prin casa.Ce crezi? A ajuns cu infectie la urgente.In locul tau as avea mare grija, doar pentru ca poti nu inseamna ca si trebuie. Daca era asa simplu toata lumea isi facea ce doreste acasa, nu mai apela nimeni la niciun salon.

| sofisis a răspuns:

Poti dar e riscant si dureros

| Felissa13Eden a răspuns:

Este adevarat. Mi-am dat eu gaura cu ac de cusut. L-am ars, sa il "dezinfectez" si a trebuit sa ma chinui mult sa dau gaura. Nu recomand, mai bine sa inveti din prostia altora, decat sa pui in practica si tu.

| Scotianca a răspuns:

Nu e ok. Poti face infectii ale pielii sau tetanos. Daca vrei sa-ti faci piercinguri trebuie sa mergi la un medic sa foloseasca instrumente sterile.

| Torrpi a răspuns:

Cu orice inteapa, e posibil. Dar tot asa poti face si infectii cu orice.
Nu e mai bine la un salon specializat?

| ariel13 a răspuns:

Du-te mai bine la un salon specializat.