| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa se scada nota la purtare unui elev/eleve daca nu vine cu uniforma la scoala?

11 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Depinde de scoala.De exemplu la noi, nu le pasa cu ce ne imbracam.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu, este total exagerat. Înţeleg că trebuie respectate nişte reguli, însă nici chiar aşa.

| VORTEX a răspuns:

Daca este regula in regulamentul scolii, da dar daca nu, e posibil sa fie doar avertisment

| frumusik96 a răspuns:

Daca este o regula de-a scolii sigur ca poate sa-i scada nota la purtare

| CrazyTeenager a răspuns:

Depinde de rigurozitatea regulamentului din respectiva institutie de invatamant, din experienta iti spun ca da, daca profesorii sunt severi, respectiv dirigintele tau iti atrage atentia si tu nu doresti sa vii in uniforma atunci el la un numar de abateri de la regula iti va scade nota la purtare, daca este unul serios care nu prea are tragere de inima fata de elevi, si uita ca si el a fost ca si noi.

| alexmircescu13 a răspuns:

Asta depinde de ROI (Regulamentul de Ordine Interna) al scolii si este hotarat in primul rand de dirigintele clasei.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna :] da este posibil. acest lucru depinde de normele fiecarei scoli si daca scoala impune uniforme si sanctiuni daca acestea nu sunt purtate, se poate :]

| Iuliiikkk a răspuns:

Nuuuuu.asta e cea mai mare tamenie nu are cum sa-ti scada nota la purtare pentru ca nu porti uniforma.SI noua ne-a dat uniforma si toti din clasa am purtato cam 7-14 zile si apoi nimeni nu a mai purtato desi diriga ne tot bate la cap sa ne luam uniforma dar noi nu o luam.In orice caz chiar nu are de ce sa ti se scada nota la purtare.

| DestinyDD a răspuns:

Tot va mai obliga sa purati uniforma aia ridicola?

| Adrian1606 a răspuns:

Depinde, de diriginte.

| adutzza_1262 a răspuns:

Asa-asa