| ioaaa a întrebat:

Eu am parul negru inchis. Mi-am decolorat o suvita cu decolorant cumparat din comert. Parul este acum de culoare blond-roscat si nu se prea vede. Imi mai pot decolora parul dar cu apa oxigenata? Poate ajunge la blond inchis?

3 răspunsuri:
| ancutsa13 a răspuns:

Mai bine folosesti altceva, si nu apa oxigenata, pentru ca iti arde parul. Cel mai bine foloseste decot de musetel, uite cum se face:

- pune la fiert 600 ml de apa si doua linguri de musetel (flori uscate). Lasa infuzia pe foc mic timp de 20 de minute, si clateste-te cu ea pe cap, inainte de a te spala si maseaza-ti bine pielea capului. Spala-ti in mod normal parul cu sampon, clateste-te cu apa si apoi cu ceea ce a mai ramas din infuzie.
Am incercat si se vede diferenta de la a doua spalare. Asa poti sa te decolorezi cat vrei tu de mult si nu iti strici deloc parul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cand te dai cu apa oxigenata si ai parul negru se face blond.(nu stiu de care blond)dar cred deschis. daca vrei sa ma mai intrebi ceva intreaba-ma pe filimon. dyana acum iti dau asta anonim ptc. nu merge sa ma loghez e curand.

| NewName_7247 a răspuns:

Da, iti poti decolora parul cu apa oxigenata. si pe mine mar tenta. dar. necesita tim s imai multe spalari cu ea... dar in primul rand nu e foarte bine pentru parul tau, til arde, asa ca te sugerez sa nu, si nu stiu daca se poate ajunge la blond inchis sigur, dar cred ca da