| Bojthe a întrebat:

Eu imi doresc sa devin sefa clasei cum pot face asta funda?

Răspuns Câştigător
| LovexD a răspuns:

Buna x: Eu sunt sefa clasei si pentru a fi sefa clasei trebuie sa fi cuminte,sa nu vorbesti urat fata de profesori,sa ai note mari,sa te preocupe de clasa si colegi,sa ajuti colegii,sa nu fi prea timida, sa strangi banii pentru marea majoritate de concursuri, spectacole etc si altele x:
Daca te-am ajutat Funda please x:

19 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Naah... nu's dc pui intrebarea asta... ai mari responsabilitati, toata vina pica doar pe tine, fiind seful clasei. Trebuie sa faci ordine si disciplina in clasa, si trebuie ca colegii tai sa-ti poarte frica, altfel nu prea faci multe.
Daca vrei sa devii, promitele chestii si trestii ca nu's ce nu o sa mai fie, sau ce o sa mai fie cand o sa fii tu sefa clasei, dar trebuie sa fii si populara...

| pwp a răspuns:

Trebuie sa fii placuta de colegi, cat si de profesori

| Fluture a răspuns:

Nu mai ai timp anul asta.
Incearca la anul'.big grin

| VORTEX a răspuns:

Buna,spune-i doamnei diriginte ca vrei sa fii sefa clasei si daca ceilalti colegi ai tai sunt de acord si te voteaza, devii sefa clasei.bafta

| gabrielutzu a răspuns:

Cand nu va mai fi nici un elev in clasa,ci numai tu,atunci in sfarsit vei fi sefa. Pana atunci, sa nu ai cumva pretentii, toti sunt mai buni ca tine la toate materiile.

| elleme a răspuns:

E decizia colegilor tai! Aratele ca iti pasa de clasa ta si cel mai important lucru NU TE CERTA CU EI! Si inca ceva : sa nu le spui colegilor tai sa te voteze, o sa te creada un fel de disperata si atunci nu vei avea nici o sansa!
Pa, pa!

| Anne_1161 a răspuns:

Nu`l baga p @IloveKazimirAndLisa in seama ca e cretin saracu`oh go on

| alinac a răspuns:

E jalnic eu am fost 4 ani de liceu.depinde si in ce anturaj intri da.eu nu as mai vrea

| BuBu_4788 a răspuns:

Pai daca deja s-a ales sefa/seful clasei pe anul asta poti de cat la anul... daca nu cred ca mai peste tot se fac un fel de alegeri in clasa cu diriginta si ii zici domnei sa tte puna si pe tine pe lista si cine are cele mai multe voturi de la ceilalti colegi castiga... daca alege doamna trebuie sa ii dovedesti ca ai spirith de conducere
sper ca te-am ajutathlove struck
papawave

| Elisa a răspuns:

Trebuie sa inveti foate bine si sa te intelegi (evident) cel mai bine cu toti ca sa te voteze.

| Andreea114820 a răspuns:

Trebuie sa te comporti civilizat sa iei note bune sa fii,, cuminte" si atunci cand se va alege sefa clasei te vor alege pe tine.si eu sunt sefa clasei...

Răspuns utilizator avertizat
| Kazimir a răspuns:

In primul rand ca sa fi sefa clasei trebuie sa fi frumoasa sa te respecte toti... ceea ce nu`mi demonstrezi. in al doilea rand trebuie sa fi si desteapta ceea ce iarasai nu`mi demonstrezi... te-am lamurit?

| MadRaven a răspuns:

Iti trebuie:1note bune 2 un comportament foarte adecvat 3 sa fii mereu punctuala sa nu ai absente pe scurt sa fii un elev model

| deea_4470 a răspuns:

Pai...se alege prin vot.deci daca te intelegi bine cu colegii big grin...te pot vota,,, vb la ora de dirigintie si votati.winking.

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Trebuie sa faceti alegeri si daca te vor vota colegii vei deveni sefa clasei:*

pup:*

| Ionutz4821 a răspuns:

Poartete frumos cu colegii Si striga Care ma voteaza ii dau bomboanelaughing funda?

| fanyt13 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii o persona de incredere si sa te placa toti coegii
d obicei seful clasei se alege dupa cine e cel mai bun la invatatura dacu nu esti nu pre ai sanse...
doar sa ii mituiestiwinkingwinking

| rosehudson a răspuns:

Poti ajunge sefa clasei atunci cand ai nota care sa nu fie mai mici de 8 si demostrand ca esti responsabila pentru ceea ce faci.Si eu am vrut sa fiu sefa clasei cu note care nu sunt mai mici de 8 dar am vazut cate are de facut sefa clasei si cat de atenta trebuie sa fie m-am razgandit.Iti dai seama ca va trebui sa fii cu colegii tai de clasa de fiecare data cand se petrece un conflict sau chestii de genul asta nu?! Oricum bafta!