| Kymmy a întrebat:

Exista si alte materiale, in afara de argint si aur care nu ruginesc? Si daca da, imi puteti spune care

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Aluminiul, Zincul, Plumbul, Staniul, Cesiu, Nichelul, Franciu, Litiu, Potasiul, Rubidiu, Sodiul, Bariu, Beriliu, Calciu, Magneziu, Radiu, Strontiu, Argint, Aur, bohriu, Cadmiu, Cobalt, Coperniciu, Crom, Cupru, Darmstadtiu, Dubniu, Hafniu, Hassiu, Iridiu, Mangan, Meitneriu, Mercur, Molibden, Niobiu, Osmiu, Paladiu, Platină, Reniu, Rodiu, Roentgeniu, Ruteniu, Rutherfordiu, Scandiu, Seaborgiu, Tantal, Technețiu, Titan, Vanadiu, Wolfram, Ytriu, Zirconiu etc.
funda?

6 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Platina

| Dianaㄨ a răspuns:

Inoxul...iar daca vrei bijuterii, in ziua de azi sunt foarte multe confectionate din inox.

| bogdanz04 a răspuns:

Bronzul

| ZeroBarat1 a răspuns:

Aur alb, platina

| lulugabi a răspuns:

Inox

| bettybea2011 a răspuns:

Mai exista platin care nu rugineste si este mai scumpa decat aurul si argintul funda te rog?:O3