| micky a întrebat:

Exista vreo solutie pentru a face cateva suvite blonde cu exceptia vopselei? big grin

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca ai parul saten, vei putea reusi cu ceai de musetel (concentrat) pe care il aplici pe locul cu pricina (suvitele pe care vrei sa le deschizi la culoare) in fiecare zi, pana obtii rezultatul dorit. Geta Voinea spunea ca asa si-a decolorat parul in adolescenta.
Succes!

10 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Da! Decoloratul! Dar agreseaza mult mai rau parul ca vopseaua.happy

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca ai parul saten, vei putea reusi cu ceai de musetel (concentrat) pe care il aplici pe locul cu pricina (suvitele pe care vrei sa le deschizi la culoare) in fiecare zi, pana obtii rezultatul dorit. Geta Voinea spunea ca asa si-a decolorat parul in adolescenta.
Succes!

| Abcfunny a răspuns:

Cu apa oxigenata

| micky explică:

Si peste cat timp se ia daca ma fac cu apa oxigenata?

| Jonsdottir a răspuns:

Dap, cu acoarele laughing dar vezi sa fie tempera ca alea nu iti intaresc parulwinking

| verona333 a răspuns:

Cu peroxyd de hidrogen si ramine asa nu se mai coloreaza inapoi, cel putin 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Foloseste vopsea din plante Henna.
Este recomandat sa da-i pe parul nevopsit, pe cel vopsit sunt sanse sa nu obti culoarea dorita.
Cauta la Plafar.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa oxigenata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa oxigenata sau proful decolorant

| babyblue_1000 a răspuns:

Ai putea sa folosesti rimel de par sau spray de par, iti recomand rimelul eu am avut cateva suvite verzi, insa daca faci baie se vor decolora...sad