| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de medicina sau psihologie? Ce ati alege si de ce? Dau funda!

10 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Facultatea de medicina. De ce? Pentru ca indiferent in ce directie vor evolua lucrurile si lumea, de medici va fi intotdeauna nevoie. Si eu acum, in vara dau admiterea la medicina. Sper sa fie bine.
Cu psihologia nu faci nimic.

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu am ales deja facultatea de psihologie. Am si terminat-o. Este foarte ok, inveti multe lucruri noi, te dezvolti pe tine ca persoana. Dezvantajul este ca piata muncii nu este suficient dezvoltata in acest domeniu...

| Ramo80 a răspuns:

Facultatea de medicina. Din prisma avantajelor materiale. Un chirurg estetician castiga f bine. :*

| DakotaRoyse a răspuns:

Aş alege medicina şi m-aş face psihiatru.
Psihologia e şi ea extrem de faină, părerea mea, doar că şansele pentru găsirea unui job sunt destul de scăzute. În schimb, e mult mai scurtă facultatea de psiho tongue

| Ioana2012J a răspuns:

Psihologie.

| oo3 a răspuns:

Facultatea de medicina.Se castiga bine si in acelasi timp esti respectat.

| simplej a răspuns:

Trebuie sa alegi ceea ce iti place tie.Degeaba castigi ca medic multi bani daca stai toata ziua prin spitale departe de familie.In fine,medicina are multe ramuri,nu trebuie neaparat sa te faci chirurg, dar in orice caz, trebuie sa alegi ce-ti doresti tu, nu ca vrea mama,tata, bunica, sora pentru ca daca alegi ce vrea altcineva o sa-ti para rau mai devreme sau mai tarziu.

| deeeeeeeea a răspuns:

Facultatea de medicina. Chiar daca e mult de invatat, castigi foarte bine. Foarte multi fac cea de psihologie si degeaba, pentru ca nu sunt posturi si se castiga foarte prost

| Taigaron2020 a răspuns:

Eu as alege facultatea de psihologie pentru ca inveti sa te descoperi pe tine ca persona inveti sa socializezi mai bine cu persoanele din jur, poti sa devi un/o psiholog/psiholoaga de renume si te poate ajuta si in viata de zi cu zi.Mult noroc.

| alinu10 a răspuns:

Alege la ce te potrivesti: daca iti place sa ajuti oameni "medicina" daca iti place sa te spui oamenilor sfaturi si sa le gasesti defectele "psihologie".