| sorina222 a întrebat:

Fetelor, ced ca mute aveti sau ati azut o problema cu silueta, de paste plec la bulgari si am facut burta nu multa putina dar ma derajaza, chestia e ca la kilograme sunt slaba. Stiti cum sa scap de burta fara sa slabesc, sau fara sa dau jos mai mult de 1 kg ca nu stiu ca sa fac, ...si ceva sfaturi pentru celulita aveti

3 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Pentru a da jos burta poti face cat mai multe abdomene sau sa nu mai mananci asa multe dulciuri. pentru celulita:
1)nu mai manca asa multe grasimi. alege mai bine: fructe,legume, peste, salate.
2)poti sa faci bai cu sare marina.
3)incearca sa iti mentii greutatea constanta. dupa ce slabesti pielea o sa devina urata si lasata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
In cazul celulitei,sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie, pentru prevenire.Succes.

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase,

LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime, colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/