| Yamx a întrebat:

Fetelor, cum preferati sa va machiati?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât mai natural ziua, seara mai accentuat!
Pa, pa.

| adorciocolata a răspuns:

Cand merg la scoala ma dau cu un gloss deschis la culoare si nu prea strident si putin blush. In casa ma mai dau cu balsam de buze. Cand merg in oras ma dau cu un gloss mai stralucitor si blush. Cand trebuie sa merg la o petrecere, prefer un machiaj mai stralucitor: fard de pleoape intr-o nuanta draguta care mi se potriveste, putin creion de ochi, cleste pentru gene, blush si gloss roz cu sclipici. Nu folosesc fond de ten, pudre, ruj, creion de buze. Tu cum te machiezi?

| AnnePlatt a răspuns:

Cat mai natural. Sustin raspunsul Legiuitoarei. Ziua mai natural, iar ziua mai accentuat.

| istoleyourcandy a răspuns:

Cu creion si ruj, dar nu folosesc creionul zilnic deoarece poate dauna ochiilor.

| anss23 a răspuns:

Nu ma machiez,dar daca as face-o as folosi rimel,luciu de buze/ruj de culoarea roz sau portocaliu(o anumita nuanta de portocaliu,nu aia tipatoare),un creion de ochi alb si fard de culoarea verde, albastru, mov sau galben.laughing

| georgyana1398 a răspuns:

folosesc rimel, fond de ten, pudra uneori creios negru si strugurel...un machiaj cu aspect natural happy

| Maariiaa a răspuns:

De obicei,mă machiez zilnic,dar nu mult. happy Îmi dau cu rimel,cu creion și cu fard,dacă am dispoziția necesară.
Prefer machiajul mai sofisticat la petreceri,nunți, botezuri pentru că machiajul distruge tenul.
La școală aplic rimel, creion și fard în funcție de culoarea cu care sunt îmbrăcată. happy Mi se pare cel mai bine. Rareori folosesc pudra. Fond de ten nu am folosit și nu voi folosi decât dacă doamne ferește o să am neapărată nevoie.
Tu cum te machiezi? kiss

| AnimeChu a răspuns:

Eu în general nu mă machiez, dar dacă e o ocazie mai nu ştiu cum, folosesc luciul de buze sau rujul laughing

| Dollicious a răspuns:

Mie imi place sa ma fac la ochi cu fard de pleoape ceva mai deschis, aproape sa nici nu se observe(deoarece ochii par mai mari de la culorile deschise), ma mai fac si cu creion/contur de ochi negru, maro sau argintiu, si cu rimel negru sau maro mai inchis si pe buze un balsam eventual(bineinteles ca nu cu toate odata)winking

| DaNaDoT a răspuns:

Pai de obicei mie imi plac mai mult machiajele mai inchise la culoare, care ies mai mult in evidenta. Rimel, contur negru pe pleoapa superioara si inferioara si un ruj. Poti incerca si machiajul alb cu coada neagra. Mie imi place mult combinatia.

| PinkkRosee a răspuns:

Nu ma machiez prea des,dar daca o fac,nu folosesc culori foarte 'țipătoare'.Eu cred ca, machiajul va fi reușit daca este simplu și finuț. Depinde de ce fel de ten ai, ca sa poti folosi fond de ten.Pana si culoarea ochilor este foarte importanta in alegerea culorii pentru machiaj.Si,am auzit ca anul acesta se poarta machiajul cu tente de lila, turcoaz deschis, bleu foarte deschis...in concluzie:anul acesta se poarta culorile 'naturale-gen maro-deschis, dar si cele usor tipatoare.
*Sper ca ti-am raspuns la intrebare, pa-pa!

| Metamorphose a răspuns:

Păi la școală e de ajuns(după părerea mea)doar un rimel și eventual, un luciu/ruj de culoarea piersicii(câteodată nici atât).iar la o petrecere sau mno ceva mai special.eu as alege un smokey eyes pe un ten perfect (asta posibil datorita fondului de ten care ascunde imperfectunile)+ un ruj rosu APRINS.eh asta e trebuie sa iesim in evidenta. Adica ceva in genu:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Deny1333 a răspuns:

Eu de obicei nu mă machiez, dar când o fac folosesc puţin fond de ten, dermatograf negru şi strugurel/luciu de buze fără sclipici sau culori ţipătoare.

| Magellanaa a răspuns:

Pai de obicei zilnic...dar nu mereu.Adopt un stil cat mai natural si incep mai intai cu tenul. Daca am vreun cos imi dau cu fond de ten nu mai pe impuritatile care ma deranjeaza apoi imi uniformizez tenul cu putina pudra. La ochi ma fac cu putin fard alb...in zonele care trebuie adica in coltul ochiului, si pe langa spranceana pentru a-mi face sa para ochiul mai mare. Pentru contur aleg un creion negru insa sa nu se vada prea tare. Pentru buze luciu de buze! Funda :*?

| WtfY a răspuns:

Simplu smug