| TaeTae74 a întrebat:

Fetelor,cum sa stimulez cresterea parului? Folosesc ulei de argan si nu-l ard cu placa sau fixativ.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sampon de cal. E cam controversat dar cine l-a folosit stie ce efecte are.

| Elena9328 a răspuns:

Ulei de ricin

| Felissa13Eden a răspuns:

Pe parul umed torni o doza de bere la temperatura camerei, apoi clatesti cu sampon.
Mie una mi-a mers foarte bine cu bere, a crescut foarte mult parul happy

| gothicbat a răspuns:

Nu ai cum să stimulezi creșterea părului, asta ține strict de genetică.
Uleiurile îl hrănesc și-i dau un aspect bogat și sănătos, dar creșterea ține strict de genetică.

| Sly a răspuns:

Nu-l mai vopsi!

| KevinAle a răspuns:

Procedezi bine, ai putea folosi niste ulei de ricin, stimuleaza cresterea parului, nu l pieptana prea des, e bine ca nu folosesti placa si fixativ, si ai putea amesteca ulei de argan, ulei de ricin, si ulei de cocos pentru a avea un efect mai bun, acum..trebuie doar sa mai astepti, parul creste in timp!

| dmstefania a răspuns:

Exista la farmacie diferite măști pentru par. Nu iti recomand sa cumperi de pe internet măști pentru par. Poti întreba chiar si coafeza la care te duci sa iti recomande ceva special pentru părul tău. Succes