| DAC a întrebat:

Fetelor, voi ce fond de ten folositi?
Eu am tenul mai gras si nu prea stiu ce sa cumpar, pentru a-l pastra mat.

10 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

O lotiune tonica e cea mai buna

| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bum pentru tenul gras e un fond de ten matifiant.Eu am unul de la oriflame, mai era si a avon unul care zicea ca reduce secretia de sebum pana la 60%. Daca dispui de multi bani te poti orienta si pe firme mai scumpe.

| Andutsaa a răspuns:

Daca ai tenul gras este indicat sa folosesti fond de ten pudra, niciodata lichid. Iti va face tenul sa para si mai gras. Te pup!:*

| BoBoKeL a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres eu il folosesc pe acesta bine ca numai arata asa ambalajul dar ca idee:* am dat 70 lei pe el si eu am tenul gras si este foarte bun:*

| mikaguapa a răspuns:

Eu folosesc BB cream, insa nu acopera porii, dar este foarte buna.

| crissa20 a răspuns:

Eu am tenul gras si folosesc acord parfait de la l'oreal! e foarte bun, dar pentru a avea un ten mat, trebuie sa folosesti si pudra dupa fond de ten si trebuie sa ti-l ingrijesti cu masti, lotiune tonica, crema si gel de curatare! Bafta!

| Isabella95 a răspuns:

Eu nu folosesc fond de ten pentru ca nu imi place.
Folosesc doar pudra sau fard de obraz

| Dilaa98 a răspuns:

BB cream de la Avon, 2 in 1 fond de ten si crema hidratanta.Este foarte buna :*

| Animefan13 a răspuns:

Eu nu stiu, ca nu foflosesc, sorry

| valentyna123 a răspuns:

Buna...ia ti un fond de ten calmant si culoarea sa coincida cu tenul tau nu il lua nici prea inchis nici prea deschis. Fondurile de ten de la avon sunt cele mai bune.Hai sa iti spun secretul meu eu ma dau mai intai cu crema de fata dupa aplic fondul de ten il las sa se usuce si ma dau si cu o pudra incearca asa:*