| donutcenter a întrebat:

Funda! hei TPU imi cade parul foarte mult puteti sa imi recomandati un sampon sau balsam ceva pentru asta?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Glamour612 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun și se găsește la farmacie. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De vreo 2 saptamani cam asa ceva, am inceput sa folosesc acest produs naturist,
http://www.daciaplant.ro/products/view/62-tonic-capilar
Il aplic de dou ori pe saptamana, pot spune ca nu-mi mai cade asa rau parul.
Te pup!

| Xenya a răspuns:

Buna! In medie trebuie sa cada aproximativ 100 fire de par pe zi. Poti sa incerci de la plafar un sampon pe baza de petrol.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste te rog aici cateva sfaturi spuse de mine :* :* sunt multe nu le pot scrie aici

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| aimspeşăl a răspuns:

Şampon Revalid.

| QuiPp a răspuns:

-tinctura de ardei iute (Cosmetic Plant) pret 11-12 lei, stopeaza caderea parului deoarece mai are in componenta sa urzica, rozmarin,coada calului,frunze de nuc, mesteacan, radacini de brusture, fructe de ardei iute(este un spray). Eu l-am folosit si ti-l recomand ^^
- sampon FAVISAN contra caderii parului +ofera volum parului, devine mai moale, mai usor de pieptanat
-poti avea incredere si in sampoanele Cosmetic Plant (eu am avut unul cu aloe vera&pantenol si am fost f multumita)
- uleiuri :cocos; ricin; argan; masline...+uleiuri esentiale.
-Balsam : cumpara un balsam special pentru problema ta doar din farmacii.PS:balsamul se aplica doar pe lungimea parului.

-Caderea parului este deja o problema majora, parul trebuie tratat cu cea mai mare atentie.NU folosi perie, cumpara un pieptane din lemn
- NU FOLOSI: placa, ondulatorul, fixativul, spuma, feon ..eu le-am aruncat pe toate ^^
-spalarea de doua ori pe sapt, foloseste masti preparate de tine din miere+scortisoara +oua...etc
SPER CA TE-AM AJUTAT MULTA BAFTA big grin

| MadalinMarian a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin

| CrissMiru a răspuns:

E normal sa iti cada parul la varsta ta.Am citit ca trebuie sa iti cada 100 de fire pe zi.Dar folosesc asta: http://www.daciaplant.ro/products/view/62-tonic-capilar
Sper ca te-am ajutat

| weltandrei a răspuns:

Am avut aceeasi problema, ma spalam in fiecare zi pe par, iar acum am ineput sa raresc spalarile, astfel ca ma spal tot la 2-3 zile pe par, si folosec sampon de la NewSkin si Pharmanex.