| beYo0o a întrebat:

FUNDA! mi-am cumparat recent un arcuitor de gene metalic si nu prea stiu cum ar trebui sa il folosesc adica daca il folosesc inante sa ma dau cu rimel sau dupa...cum e mai bine?

Răspuns Câştigător
| Karla_4993 a răspuns:

Inainte de rimel

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! parerea mea ar fi sa nu il mai folosesti, si fiica mea il folosea in liceu, apoi a observat ceva suspect.o usturau ochii si lacrima foarte des, ceia ce a determinat-o sa nu il mai foloseasca...
O zi frumoasa sa aihappy

| Lorennna a răspuns:

Pentru gene curbate: Ondulatorul de gene arata cam amenintator, dar efectul lui merita cele cateva secunde de "chin"! E important sa-l folosesti inainte de-a aplica mascara pe gene, deoarece aceasta le incarca si le face usor casante - si sa nu apelezi la el decat la ocazii speciale. In ceea ce priveste aparatul in sine, iti recomandam sa alegi unul cu clestisori din plastic, nu din metal (in timp, ajunge sa actioneze ca o lama asupra genelor slabite). Forma de foarfeca nu este cea mai indicata: e mai bine ca ondulatorul sa actioneze prin alunecarea de jos in sus a unuia dintre clesti.

trebuie folosit inainte de mascara
:*

| SindyR a răspuns:

Evident ca arcuitorul se foloseste inainte de rimel (cel putin asa fac eu si nu cred ca gresesc).
Bafta!

| dididedediu a răspuns:

Uite aici:
. Clestisorul nu este un instrument de tortura. Este foarte simplu de utilizat, iar efectul „dupa folosire" este de-a dreptul spectaculos. In doar cateva secunde, ai gene frumos curbate, cu un aspect natural.

Clestisorul de intors gene se utilizeaza inainte de aplicarea machiajului si se foloseste doar pentru genele de pe pleoapa superioara. Astfel, ochiul pare mult mai mare, iar genele sunt bine distribute, plasate ca un evantai, gata pentru a aplica mascara care iti place.

Citeste mai mult pe: http://stil.acasa.ro/......-9044.html