| MLSS a întrebat:

Heey! Funda :*Ce machiaj as putea sa asortez cu o bluza albastra din dantela si fusta neagra? Pentru revelion. Daca puteti sa imi aratati si niste site-uri. Multumesc:*

9 răspunsuri:
| NoNaamexD a răspuns:

Salut,pai ai putea sa iti faci un machiaj de culoare gri cu putin sclipici, ca sa fie in contrast cu bluza...sau depinde de culoare ochilor. Daca ai ochi caprui sau negri incearca un mov deschis sau roz spre mov ca sa-i evidentieezi.
Daca ai ochi verzi incearca machiajul gri, merge foarte bine impreuna cu ochii verzi
Daca ai ochii albastrii, incearca sa faci ceva de genul cat-eye, adica sa te machiezi pe pliu cu negru [doar o linie] pe care sa o prelungesti iar pe restul ochiului sa gasesti ceva potrivit. Uite si un site, poate te ajuta http://www.fetelespun.ro/articole/tag/machiaj/
Sarbatori fericite si numai bine! :*

| Klews a răspuns:

Fiindca este seara, poti adapta un look mai strident. Dupa cum au zis si precedentele, smokey eye ar fi dragut, o combinatie de albastru si negru. Dar poti creea un degradee de culoare, adica albastru-deschis -> Albastru inchis. Sau, pe mijlocul pleoapei, aplica albastru pal si cat eye cu eyeliner albastru. Sau, cu un creion albastru, fa un semi cat-eye pornind de la coada ochiului. Pe pleoapa aplica un fard de ochi turcoaz. Acum depinde si de gusturile tale. Poti sa iti alegi ce look vrei, in conformitate cu preferinte.
Succes!

| Commapoint a răspuns:

Ai putea adapta un smokey eye. Culori deschise sus, si inchise jos. De exemplu un albastru coral jos, iar sus sa vi cu o culoare a pielii, sau un alb. Daca dantela este alba, iti recomand alb. Poate te ajuta aceasta imagine http://www.google.ro/......tp?/imgres
Jos nu e neaparat sa-ti faci cum e acolo. Doar daca iti place. Succes :*

| Anonim200211 a răspuns:

Zos albastru sus negru e cel mai sigur sau invers