| globdebrad a întrebat:

Hei!
Am vazut pe un site la un moment dat, nu mai tin minte unde, ca erau niste pernute ce le puteai pune in incaltaminte. Pentru ce sunt acele pernute, ce fac? Le poti pune in orice incaltaminte.

1 răspuns:
| DavidMihai a răspuns:

Salutare.
Dacă vorbeşti de prenuţele ce le pagi în pantof, acelea sunt pentru masarea şi confortul tălpii atunci când calci. Pe internet găseşti peste tot, mai ieftine sau mai scumpe. Îţi recomand să cumperi ceva la mijloc, nu vrei să le porţi de 3-4 ori şi să simţi cum îţi alunecă talpa în pantof.