| Αγάπη a întrebat:

Hei big hug vreau si eu o solutie sa-mi fac parul drept straight face... am parul cret si il urasc! vreau un balsam... sau oric se care sa il faca sa se indrepte [ nu placa de par! ]
si as vrea si ceva ce sa stimuleze cresterea parului! :* multumesc big hug FUNDA + VOT
P. S -> daca ma filez o sa-mi stea parul drept mereu?

Răspuns Câştigător
| popescu_9120 a răspuns:

Nu cred ca exista un balsam care sa til faca drept, daca ar exista laughing cata fericire ar fi pe noi sa nu mai folosim placa laughing. auzisem de un tratament care se face in saloane(chinezoaicele cica sil fac in special) iti da cu tot felul de solutii si til intinde cu ceva o perie nu stiu sigur.si iti ramene drept 3-4 luni parca, dar in urma tratamentului cam pierzi par pentru ca il smulge.si este si cam scump. pentru cresterea parului ulei de ricin. e oarte bun.dar trebuie folosit pe o perioada lunga de timp 3-4-5 luni.o colega de-a mea la folosit toata vara iar acum are un par super des. iar daca te filezi parul no sati stea drept decat o zi, atunci cand iesi de la coafor, dar filatul subtiaza parul f tare

2 răspunsuri:
| SabinaTH a răspuns:

Exista foarte multe produse pentru indreptarea parului, balsamuri, spray-uri, sampoane, pana si tratamente de par. Le poti gasi si la magazinele mari cum ar fi carrefoure, real, etc. Cel mai bine ar fi daca ai merge la un salon pentru a-ti recomanda produse special pentru tipul tau de par. L faza cu filatul... nu stiu ce sa zic, parul cret este cret din radacina, nu este cret doar pe lungimea firului de par, deci nu cred ca o sa te ajute sa il mentii drept.

| Αγάπη explică:

Da... dar eu vreau ceva ce sa-l faca mai lung nu mai des laughing