| DeeaAndreea42 a întrebat:

Hei. Daca mi-am luat un Albastru De Metil si eu sunt bruneta. Trebuie sa-mi decolorez parul?

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Da,altfel nu se va vedea sau o sa se vada verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea prinde pe brunet, totusi poti sa incerci o suvita fara sa-l mai diluezi. Dar iese mai bine culoarea pe par decolorat/blond. Iar pe par decolorat il diluezi in 300-400 ml de apa si stai 5-10 minute cu parul in solutie.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Eu nu cred ca prinde ceva, mai ales daca este negru(vopsit). Daca este saten inchis poate ca la soare se vor vedea mici tente albastrui. Daca vrei sa se vada bine, da, trebuie sa te decolorezi(total sau partial, in functie de ce doresti), apoi sa aplici solutia diluata in apa.Totusi,nu se merita sa iti deteriorezi parul decolorandu-l, decat daca iti doresti neaparat sa iti deschizi culoarea parului.