| Clodmod a întrebat:

Hei fetelor! As vrea si eu sa ma fac mai frumoasa >:... Am sprancenele groase, iar firele lor de par sunt lungi, le-am mai pensat, dar cred ca mai trebuie. Am putin barbia patrata. Ce forma ar trebui sa adoptez pentru sprancene? Ce creme pentru fata stiti? Ma dau si cu balsam pe par, si cu masca, dar nu observ nici o schimbare... Ceva sfaturi pentru "infrumusetare"? Funda, promit! happy happy

5 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. In ceea ce provste forma sprancenelor...trebuie sa te orientezi dupa forma fetei tale. Uite aici un ghid:http://www.beautyrevealed.ro/afla-ce-forma-de-sprancene-ti-se-potriveste/
Creme pentru fata sunt o gramada, dar nu toate dau rezultate.Eu folosesc crema de la Nivea de ani de zile si niciodata nu m-a dezamagit. Tenul meu ramane catifelat, parfumat, nu lasa senzatia de 'gras'.
Cat despre par..incearca urmatoarea masca: 2 galbenusuri de ou+50 ml bere.Este o masca hranitoare, parul tau va avea mai multa 'viata' dupa 3 4 folosiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Două lucruri esenţiale pentru o schimbare în bine a vieţii tale este să îţi reinventezi garderoba (schimbându-ţi look-ul) şi să adopţi o nouă tunsoare.
Apoi te poţi ocupa de chestiile mai puţin importante, dar totuşi esenţiale pentru o schimbare : pensarea sprâncenelor, folosirea unei creme adecvate tipului tău de ten (care poate fi mixt, gras, uscat), folosirea produselor cosmetice (rimel, creion, blush, fond de ten, corector şi tot ceea ce îţi doreşti).
Mult succes!

| Ironicnαme a răspuns:

Du-te la un coafor din zona in care locuiesti si vei gasi cu siguranta o femeie specializata in infrumusetare.

| MetalHead04 a răspuns:

Cu penstul du-te la salon, ce naiba? nu e scump deloc, cu celelalte pune-ti mintea in functiune si uite-te dupa tunsori pentru par, daca vrei si sa-l vopsesti tot la fel.

| Aimèeeee a răspuns:

De ce nu te duci la un salon sa te pensezi? Acolo poti primi informatii mult mai utile si sfaturi. Poate cei care iti dau aici cateva idei nu au experienta si dau pur si simplu copy-paste de pe google.
In legatura cu cremele de fata, nu poti folosi orice. Unele iti pot face mai rau. happy