| MayhemChimera a întrebat:

Hei.Ofer funda.Doresc sa imi cumpar o pereche de bocanci si inainte sa comand m-am gandit mai bine sa intreb.Am auzit ca bocancii se iau cu o marime mai mare, dar nu stiu de ce(imi e frica sa nu imi fie mari dupa). Daca stiti motivul pentru care se cumpara cu o marime mai mare imi puteti spune va rog? Multumesc happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Piciorul se umfla iarna de la frig si prin transpiratia lui si caldura din bocanc dar se includ venele cu circulatia sangelui care sant alt factor care umfla piciorul fac sa nu fie comod intro marime de bocanc ca si cum ar fi marimea adidasului de vara. Eu am bocanci cu marimea de la adidasi exacta si nu am treaba, dar folosesc ciorapi de iarna care nu sant asa grosi ca aia de lana putin mai subtiri si nu simt ca am picioru umflat in bocanc

| Adry05 a răspuns:

Buna!
PRobabil din cauza ca atunci cand ii porti, fiind frig, e considerat ca ai ciorapi foarte grosi si fiind fix marimea ta risti sa te stranga putin. Oricum, ca sa nu ai probleme, cel mai bine iei fix marimea ta ca oricum se lasa in timp.
O zi frumoasa!

| BiuL a răspuns:

Eu nu am auzit asa ceva, ia-ti marimea ta.
Probabil se refera la bocancii aia army, nu astia fashion, bocancii adevarati pentru cei care merg pe munte, in armata sau mai stiu eu pe unde si trebuie sa ii ia cu o marime mai mare sa incapa si sosete groase daca vor sa ii poarte iarna.

| kiri11 a răspuns:

Este nevoie de un numar mai mare pentru ca piciorul sa nu fir inghesuit si strans pentru a nu-ti deforma degetele sau pentru a nu avea parte de un disconfort pe toata perioada de purtare.