| anonim_4396 a întrebat:

Hei, stie cineva o masca facuta acasa sau un sampon pentru stralucirea parului? Am tot cumparat samponuri de la dove, pantene, wash&go, dar nici unul nu ii da stralucire. Deci daca stiti ceva va rog sa imi spuneti+ funda.

Răspuns Câştigător
| DeliaJ a răspuns:

Si eu imi doream foarte multa sa imi straluceasca parul si am luat toate sampoanele la rand pana l-am descoperit pe cel bun. De fapt sunt 2 si ambele imi plac la fel de mult.

De la ''Apimond'' folosesc doar acesta: http://apimond.ro/sampon-bio/sampon-impotriva-matretii-propolis

De la ''Retetele Bunicii Agafia'' folosesc asta: http://farmaverde.ro/....../index.php

Crede-ma, au un efect foarte fainsi sunt si nici nu au chimicale prin ele. Eu le cumpar dintr-un magazin naturist din Timisoara, dar se pare ca mi-am luat teapa pana acum, pentru ca platesc dublu fata de preturile de pe site.

Clatesc parul cu apa aproape rece si incerc sa evit uscatorul si frecarea lui in prosop.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Poti incerca samponul vivese senso duo big grin impreuna cu uleiul de nuca de cocos

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Eu folosesc sampon de la Rene Furtherer si produse de styling de la Tigi Bedhead. sunt profi, isi fac treaba si nu am parte de par horror in 2 zile ca inainte!