| ElecktroFloweR a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete [ si baietii daca stiu ] : am citit undeva ca daca te dai cu ulei de ricin pe par iti creste mai repede. Acum intrebarea este: trebuie folosit cu ceva sau singur? Adica daca trebuie sa mai pun ulei de masline, ou etc? Daca da ce? Eu voiam doar sa il amestec cu ulei de masline. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Prima regula daca ai parul gras sa nu folosesti ulei de ricin simplu pe par. Se poate lua pe degete si masa scalpul sau il poti folosi cu vitamina a si ou. masca se lasa pe par uscat 30 de min si dupa se spala parul

| HimoSsa a răspuns:

Eu uite cum fac cu el:
Imi umezesc parul 70-80% dupa care eau uleiul de ricin si-mi pun pe mina apoi uso imi ung intreg scalpul dela radacina pina la virf nu trebuie sa faci exces de ulei pentru ca daca e prea mult deja devine daunator pentru pielea scalpului, insa dupa ce facem asta imi prind parul coc simplu sil l-as asa 25-30 de minute.In final il clatesc cu apa calduta si deja aplic samponul si balzamul.happy Succes!