| Sclipirici a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc,de fapt sa imi fac "ombre hair".Eu sunt satena... am inteles ca parul trebuie decolorat,dar din cate stiu eu, decolorantul ala...arde destul de tare parul. Parul e destul de lung.As vrea totusi sa incerc.
Voi merge la salon, nu ma fac acasa ca cine stie ce imi iese.
Faza e ca am 15 ani, e ciudat sa vezi una de 15 ani vopsita?
Merita?
http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/05/27/trend-o mbre-hair/

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Nu e ciudat să vezi o fată de 15 ani vopsită. Gândește-te că generația asta a luat-o razna de tot, iar vopsitul nu se compară cu ceea ce fac puștoaicele din zilele noastre.

Da, la salon s-ar putea să ți-l decoloreze, dar în general fetele de acolo aplică clientelor diverse măști și balsamuri hrănitoare pentru păr(produse profesionale), ca să nu li se deterioreze.
Părerea mea este că merită numai dacă îți colorezi părul (mov, verde, albastru), nu numai dacă îl faci blond.
Am văzut multe fete cu parul decolorat la vârfuri, și arăta foarte inestetic, aspru.
La salon se face treabă buna de obicei, nu-ți face griji!
Succes! happy

2 răspunsuri:
| oBuburuză a răspuns:

Buna!
- nu-i deloc ciudat ca va varsta de 15 ani sa fi vopsita, mai dai dracu pe astia batranii ce stiu ei cum e generatia asta noua!
- ar fi bine sa te faci la salon, asa acasa nu prea iti iese ca am incercat si eu si pana la urma m-am dus la salon!

| picturafrumoasa a răspuns:

Nu, nu e ciudat, acum suntem o alta generatie si ca generatiile trecute noi suntem cu mult mai cocheti spunem noi dar cei din generatiile trecute au alta parere. Daca tu chiar vrei cu adevarat sigur poti sa-ti faci. Sper ca te-am ajutat.Pa.