| Ilovesomeone a întrebat:

Astazi am iesit afara cu mai multi colegi si eram imbracata intr-o pereche de blugi skinny, o camasa si o pereche de sandale cu toc, acestea http://www.zara.com/......9006.html. Un coleg mi-a spus ca m-am imbracat ca o pitipoanca si ca m-am schimbat foarte mult, eu inainte purtam mai mult haine casual si conversi. La inceput nu l-am luat in seama, dar acum ma tot gandesc la asta. Stiu ca suna foarte prostesc, am 15 ani si sincer as vrea sa vad si parerea altora. Multumesc mult!

8 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Fiecare se imbraca dupa bunul sau plac. Cred ca ai fost imbracata destul de ok, nu stiu ce ar fi fost atat de ciudat incat sa iti spuna ca te-ai imbracat ca o pitipoanca. Link-ul pe care ni l-ai dat nu merge...
Oricum, intreaba-i si pe ceilalti care au fost cu tine cum li s-a parut tinuta.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Mie una nu-mi merge poza, dar îmi apărea Zara decii îmi imaginez că erau drăguţe ( dacă nu chiar vintage sau retro bla bla ). Dacă ţie îţi plăcea cum arătai, de ce să îţi pese de ce a spus el?

Şi eu sunt genul care preferă converşii în locul tocurilor sau orice altceva, dar mai am şi momente în care vreau să arăt drăguţ şi mai iau nişte opincuţe sau sandale ( nu port tocuri, decât la evenimente ), aşa că nu te simţi stânjenită.
Simplul fapt că ai purtat nişte sandale cu toc şi blugi strâmţi nu te face piţipoancă; sau dacă întorc băieţii capul după tine.winking

O zi bună să ai şi continuă să porţi ce-ţi place, nu ce-ţi spun alţii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai lua dupa ceilalti! Imbraca-te cum vrei, conteaza sa iti placa tie, pentru ca pentru TINE te imbraci elegant, la moda etc.
Nu inteleg de ce o fata care se machiaza si care se imbraca mai feminin, si nu cu un hanorac cu 10 marimi mai mare si niste pantaloni de clovn este considerata pitipoanca.
Tu trebuie sa fii tu insuti. Daca nu esti baietoasa, atunci de ce sa nu te imbraci mai delicat si mai feminin?
Eu consider ca te-ai imbracat destul de decent, nu vad nimic gresit.happy
Acel baiat prefera o fata sau tot un baietoi? laughing

| TomyRO a răspuns:

Mie la acel link imi da ''404 Not Found'', dar oricum nu trebuie sa fi tu la moda sau sa asculti criticile altora.Tu trebuie sa te imbraci asa cum iti place tie nu-i asculta pe ceilalti care spun ca arati naspa, urat si lucuri de astea. Sper ca te-am ajutat cu ceva si Succes!

| ÎngerulThawMic16 a răspuns:

Nu lua in considerare pareriile altora!
Te poti imbraca cum vrei tu! Nu-ti mai pasa ce zic altii!
Sandalele sunt foarte OK, sa stii!winking
Si nu-ti mai face griji! happy big grin
Te pup kiss!

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

Tinuta ta era minunata si feminina! De zi si lejera! Sandalele sunt foarte dragute!
Dragut-o, nu te mai lua dupa altii si te descuraja ca nu merita! Fiecare om are starile lui cand vrea sa poarte pantofi cu toc si o camasa SAU cand vrea sa poarte un tricou si conversi! Pe departe colegul tau n-a stiut sa aprecieze shimbarea ta! Nu erai o pitipoanca, evident! Dar ce face rasa omeneasa bun?!
Nu te mai gandi la parerea altora si imbracate cu ce vrei/ce simti nevoia!

TE pup:* Si eu iti multumesc ca mi-ai acordat sansa sa iti dau un sfat!

| Miha3meow a răspuns:

Da creca nu o sa te schimbi tu acum ca sa fii pe placu alora. Cui nu-i place de tine sa se duca dracu, gen big grin

| Ilovesomeone explică:

Http://www.zara.com/......89006.html Sper sa mearga link-ul. Multumesc mult pentru raspunsuri!