| LoraL a întrebat:

Ce ziceti credeti ca am putea crea niste accesorii singuri? Unora li se pare ciudat. Da stiu, cele cumparate sunt superbe. Dra eu vreau sa incerc lucruri noi si cred ca mi'ar placea sa imi fac singura accesorii.Si nu bratari din ata am 167 de bratari.Nu neparat numai bratari, cercei sau coliere orice accesoriu este bine venit.Niste videoclipuri sau niste explicati.Multumesc.Funda+Folositor.

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Http://tutoriale.igorette.com/
aici pune sursa deci vei avea la dispozitie multe site-uri
http://ilovehandmade.ro/
si aici pune sursa dar nu e la fel de complex ca primul site,dupa parerea mea
nu sunt numai accesorii,sunt si haine-mai ales la primul cum sa faci dintr-un pulover o jacheta frumoasa,si decoratiuni desigur.
ambele site-uri iti prezinta pas cu pas, prin poze, ce sa faci.
www.giannyl.com/ sunt videoclipuri mai mult cu facutul hainelor,ce poti sa faci din anumite haine.
sper ca te-am ajutat!
astea le urmaresc eu
si apropo,mie imi place sa am ceva unic, sa-mi fac singura, ma tine ocupata!
nu trebuie sa-ti fie rusine ca porti ceva facut de tine cum cred multi!

1 răspuns:
| Limo a răspuns:

Pai ai putea incerca accesoriile din FIMO [ polymer clay ]. E un fel de plastelina, care daca o bagi la cuptor se intareste. Eu fac asta de ceva timp si ies chiar bine. Insa, e destul de scumpa. UN pachetel de 56 g costa 6 lei [ daca le iei de pe internet ], sau daca vrei sa le iei de la Carrefour cu 5 lei 25 g.