| tedi12345678 a întrebat:

Hei TPU.dau funda
voi la ce varsta ati inceput sa va machiati si cam ce foloseati

eu la 13 ani si in prezent folosesc ruj sau balsam de buze, iluminator si fard de ochi dar este foarte deschis (mai mult sclipici)
rimel nu folosesc pentru ca am genele destul de lungi dar uneori folosesc un gel de la essence
tin sa mentionez ca imi curat fata si ma hidratez inainte ....si chiar daca nu prea ma machiez imi place sa colectionez machiajlaughing)

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

Eu ma machiez de la 12 ani si foloseam rimel, putin corector si glossuri. La 13 ani aplicam un fond de ten foarte lejer, parca era ceva de la sephora si imi faceam sprancenele cu un creion dermatograf (mare greseala) si imi aplicam un creion pe waterline. Apoi la 15 ani foloseam un fond de ten cu acoperire mai mare de la MAC si imi faceam eyeliner fail cu un tus de la Inglot si ma credeam smechera cu asta. La 16 ani am inceput sa folosesc farduri, iar eyelinerul era muult mai reusit.Si am experimentat mai mult cu nuantele de ruj.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Eu pe la 13 foloseam un gloss roz pal și pe la 15-16 am început să mă machiez mai mult big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasiunea pentru machiaj mi-a venit mult mai tarziu, pe la 17 ani laughing

| Itanul a răspuns:

Sclipiciul ala il folosesti ziua?! rolling eyes Sclipiciul e pentru machiajul de seara.