| adeadeliina a întrebat:

Vreau sa incerc o cura de detoxifiere, vreau sa imi recomandati cea mai buna cura, cei care ati incercat vreau sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Stefstef23 a răspuns:

O cura de genu acesta nu ar trebui sa dureze prea mult. Dar te sfatuiesc multe juices facute din toate fructele tale preferate. Atat. Eu am incercat asa si crede-ma ca si slabesti

4 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Http://www.favisan.ro/tratamente.php?view=7
Uita-te pe site-ul lor, si daca te incanta rezultatele altor oameni ce au folosit aceste tratamente, intra in contact cu ei pentru detalii/lamuriri si incearca si tu! :* Mult succes :)

| kiri11 a răspuns:

Incearca ceaiul verde/green coffee, este un supliment bun si detoxifica perfect happy

| NH4OH a răspuns:

După ce te trezești dimineața, pune o jumătate de lămâie sau chiar una întreagă stoarsă într-un litru de apă și bea, apoi mai aștepți 30 de minute ca să poți mânca. Cel mai posibil o să simți nevoia să te duci la toaletă pentru că, cum spuneam este un detox iar toate toxinele vor să fie date afară. Dacă nu ți se întâmplă asta, n-are de aface cu efectul propriu-zis. O cunoștință a slăbit 8 kg în 3 săptămâni cu această metodă + fără mâncat după ora 8 seara. Acești pași au fost dați de un nutriționist la care a fost.
Multă baftă happy

| Ior_Dana_1974 a răspuns:

Apa alcalina ajuta la detoxifierea organismului. Este o cura simpla, ieftina si la indemana. Apa alcalina ajuta rinichii sa elimine toxinele, ajuta la digestie si tonus.Eu am urmat o cura de detoxifiere cu apa alcalina Calipso si mi-am simtit organismul revigorat. Alaturi de apa e bine sa consumam si alimente preponderent alcaline, mai multe legume si cereale.