| Cristinaaa57 a întrebat:

Hei,voi ce "trucuri" folositi cand va faceti parul cu placa ca sa stea drept toata ziua,

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna
parul trebuie sa fie proaspat spalat si folosita o masca sau un balsam neaparat.Nu uita de ser termo-protector.Parul trebuie uscat perfect 100% inainte de a-l atinge cu placa, si de asemenea descurcat foarte bine.Cand il indrepti iei suvite foarte subtiri pe care sa sa aluneci cu placa, nu groase, fiindca dureaza mult, iar rezultatul nu va fi de durata.Pe fiecare suvita dai cu placa de maxim 3 ori.La sfarit poti pulveriza putin fixativ flexibil sa nu incarce parul. Daca te feresti de umezeala ar trebui sa tina macar 2 zile.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai firul gros nu prea poti face nimic pentru ca asa e structura lui si revine la normal dupa cateva ore.Eu mi-am vopsit parul si s-a subtiat firul de par astfel ca acum imi intind parul o data si sta perfect drept pana la urmatoarea spalare...

| Thisisnotme a răspuns:

Foloseste o protectie pentru par, dureaza coafura si iti protejeaza si parul!