| Deeeede a întrebat:

Hei. Vreau sa-mi fac suvite cu albastru de metil, imi puteti explica cum se aplica?

Si, daca o aplic, se va muta culoarea pe haine? Sau daca ma prinde ploaia, se vor pata hainele/caciula cu culoare?

Mersi.

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună.
Eu mi-am făcut vârfurile cu albastru de metil.
Eu am luat o pensulă, am băgat-o în albastru de metil şi după am dat pe păr, după ce l-am îmbibat bine în albastru de metil, părul l-am pus aşa pe părţi în folie de aluminiu, am lăsat vreo 1h şi după am dat jos. Dacă nu se usucă foarte bine să ştii că se ia pe haine. Depinde şi de părul tău.
Am păţit-o, se lua pe haine, pe pernă, pe scaun pe oriunde stăteam. Se ia si greu de pe păr, uneori rămânând usor vizibil.
Mai bine optezi pentru hârtie creponată. Am încercat şi cu d-aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ai nevoie de manusi.
Într un păhărel cu apa, pui albastru de metil, dar nu pui câteva picături.
Pui ca sa fie cat mai intensa culoarea.
Si apoi îți înmoi ușor suvita sau poate găsești cu vreo pensula sau ceva cu care poți sa aplici mai ușor.
Acesta la 3 spălări se duce, mai ales daca culoarea nu este intensa.

Si da, pateaza,. Daca vei face fara mănuși, vei rămâne albastra si pe mâini câteva zile.
Atât hainele, cat si la ploaie e posibil sa se duca cat de cat din culoare.
happy

| Eudaimonia a răspuns:

Nu se pătează.