| TurcoaicaTa a întrebat:

Heii ...Au inceput sa`mi apara puncte negre pe nas si pe langa si as vrea sa scap de ele stiti metode de indepartarea punctelor negre?

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cea mai buna metoda de a scapa de puncte negre este masca cu argila care se gaseste in farmacii sau in unele hipermarketuri.
Vezi comentariile celor care au folosit-o http://farmec.ro/......ce-51.html
Succes!

| CandyTetris a răspuns:

Ai incercat sa faci aburi? Eu una nu folosesc musetel cum zicea cineza mai sus, doar apa curata si fierbinte..Stai deasupra oalei cu un prosop mare pe cap(altfel se pierde prea repede caldura)..Si cand incepe sa se raceasca apa te freci bine cu un prosop mai dur.Nu e deloc complicat si te curata perfect de fiecare datahappy. Hope I helped.happy

| DianaIstratii a răspuns:

Iti zic ce a functionat si la mine si la o prietena. Aburi fierbinti pentru fata ( ceai de musetel, un prosopel in cap si gata si masca asta )., mai poti face ceva gen ...iti speli ca sa spun asa fata saptamanal sau de 2 ori pe saptamana cu faina de porumb. Mai nu stiu ce sa zic. La mine a mers. Mai folosesc masti pe baza de fructe ( mere, morcovi, castraveti), miere combinata cu altele (ulei de masline, lamaie). Poti consulta un cosmetician. Acolo vei stii un raspuns mai ok... fundita?

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti cauti la farmacie sau pe internet creme anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree )de la Thursday Plantation.

Eu am cremele dupa ce am fost la un doctor dermatolog foarte foarte bun iar efectele s-au vazut foarte repede. In cateva zile deja toate cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi treptat sau uscat complet.

Din ce mi-a zis doctorul, uleiul de arbore de ceai este foarte puternic in lupta cu acneea……. si ca 5% ulei pur de arbore de ceai (tea tree) este echivalent cu 5% benzoyl peroxid.
Diferenta mare este ca uleiul de arbore de ceai nu are efecte adverse in comparatie cu benzoyl peroxid care provoaca foarte multe efecte adverse sau alte produse pentru acnee.