| Annemarierose a întrebat:

Heii! Ce sa fac ca sa imi stea parul drept dupa ce folosesc placa? Se increteste repede si nu stiu ce sa-i fac.

2 răspunsuri:
| DarkRevenge a răspuns:

| Gabriela2311 a răspuns:

Fixativul este o solutie la indemana tuturor fetelor. Daca ai terminat de indreptat parul cu placa, da-ti cu fixativ de la distanta sau aplica fixativ pe o perie si apoi piaptana zonele care tind sa se increteasca cel mai repede.Investeste intr-o placa de indreptat parul profesionista. Sunt mai scumpe, insa sunt eficiente. Aceasta trebuie sa aiba invelis ceramic, sa iti afiseze gradele pana la care se incalzeste si sa iti dea posibilitatea de a fixa singura temperatura la care vrei sa iti indrepti parul. Cele mai bune au optiunea "control frizz", ceea ce inseamna ca nu iti electrizeaza parul.Conteaza si cu ce te speli pe cap, incearca samponuri si balsamuri care sunt speciale pentru indreptarea parului.

Sper ca te-am ajutat. Fundita?