| andreeaddx a întrebat:

Heii stiti cum sa imi decolorez parul natural sau sa imi fac suvite rosii fara vopsea sau tubulete de alea de suvite ca gen albastru de metil?!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti decolora cu miere http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

Pentru suvite poti incerca cu fructe de padure si zeama de lamaie, dar nu-ti garantez ca iese daca nu esti blonda si nici ca o sa tina. Carminul ramane baza pana la urma.

| PrincessSophie a răspuns:

Incearca cu tinctura Castelani, desi cred ca trebuie sa te decolorezi inainte (daca ai culoare inchisa la par) ca sa-ti iasa suvitele roscate. Te poti decolora cu pudra decoloranta.

| allemyl a răspuns:

La decolorat nu ma bag, dar la suvite da, e chiar simplu:Hartie creponata.Fierbi o cana cu apa, pana incepe sa clocoteasca, stingi focul si adaugi bucatele de hartie creponata(ce culoare vrei), amesteci, astepti 1 minut(maxim), apoi stai cu portiunea da par pe care o vrei colorata in apa aia timp de 30 min.Metoda asta e perfecta daca vrei sa iti vopsesti doar varfurile(ceva gen Antonia http://t0.gstatic.com/......tp?/images ). Te tine aproximativ 1 saptamana (in functie de cat de calda e apa, cat de buna e hartia etc.)

| LoredanaMihaela17 a răspuns:

Iti recomand sa te dai cu nuantator. Eu aseara m-am facut roza la varfuri, se ia dupa 10-12 spalari. Decolorarea e atunci cand te dai cu decobes, tu vrei doar sa te vopsesti temporar (deoarece ai spus "gen albastru de metil", acesta se ia la spalare.) asa ca foloseste un nuantator. :*