| Smiilex3 a întrebat:

Heii TPU.

Am culoarea parului saten deschis, si peste vreo 2 luni ma mut definitiv in Manchester, United Kingdom si acolo am observat ca majoritatea fetelor sunt blonde..Si as vrea si eu sa ma vopsesc blonda, pentru ca de ceva timp nu-mi mai place deloc culoarea parului meu si pentru ca vreau sa fac o schimbare de look..Am ochii verzi deschisi, fata ovala si am tenul deschis..Stiu ca mi-ar sta bine pentru ca, cu siguranta ma prinde culoarea, si as vrea sa stiu daca decolorantul arde parul? Pentru ca eu am parul moale, pufos si nu as vrea sa fie intarit x_x. Si cand o sa ma duc la coafor in Manchester, neaparat o sa-mi aplice un decolorant inaintea vopsirii? Si daca o sa-mi aplice, dupa parul meu va mai fii catifelat si pufos?

Răspuns Câştigător
| Puffulets a răspuns:

Nu-ti face griji..parul nu se deterioreaza asa usor doar de la un decolorant. Depinde si de care folosestibig grin.Parul iti va ramane la fel. Eu m-am vopsit de vreo 3 ori si ma intind si cu placa, n-am avut nici o problema. Nu s-a schimbat deloc starea parului meu asa ca Bafta!kiss

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Decolorarea? Da, iti distruge firul de păr. Mai ales daca e moale si firav. Îl va arde.