| Nicol1D a întrebat:

Heii TPU.Ce sa aleg:albastru de metil sau violet de gentiana? Precizez ca am parul saten spre blond.Imi puteti spune si cum se procedează? Dau funda

Răspuns Câştigător
| naturecountess26 a răspuns:

Saten spre blond ...clar orienteaza-te spre violet de gentiana. avand parul de o culoare deschisa se va vedea un mov frumos si deschis nu ca la parul brunet, etc. Daca doresti sa tina mai mult pune mai multe picaturi de violet in apa (fara frica) iar apoi cumva trebuie sa-ti bagi parul in acea compozitie...acum indicat si bine ar fi sa pui pe cineva sa te faca ca sa nu te trezesti cu vreo surpriza.
SUCCES!winking

2 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Violet. albastrul ala arata dezgustator din puncul meu de vedere.

| DenyDennise a răspuns:

Daca iti aplici albastru de metil pe par blond va iesi verde (stiu pe propria experienta), asa ca alege movul. Ca sa iasa culoarea mai puternica, amesteca tinctura cu balsam si aplic-o ca pe o vopsea normala. Stai cu ea 25 de minute. Ai grija cu patatul obiectelor. Succes la "coloreala".