| MaraMărr a întrebat:

Heiiii! Ce machiaj imi recomdati pentru. scoala? si cam cat ar costa... fundita; x

Răspuns Câştigător
| Diiiaaa a răspuns:

Buna!

Uite asa ma machiez eu la scoala:

Luciu de buze ( 10-20 lei )
Fond de ten ( aprox 30 lei )
Rimel ( 10-20 lei )
Creion de ochi ( aprox 15 lei )

Le poti lua de la Avon, nu sunt nici prea scumpe si sunt de calitatewinking

6 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Pai te poti da cu rimel si luciu de buze. Eventual un blush in obraz, o pudra.
pup:*

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Eu la scoala ma machiez cu creion negru, fard de pleoape si rimel.
Fond de ten nu folosesc ca n-am nevoie, si nici luciu de buze, ca se duce repede. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fond de ten Mat Morphose L'oreal - 51 lei
Mascara Maybelline - 27 lei
Balsam de buze Clinique - 99 lei

| CrazyUser a răspuns:

Pai daca folosesti un strat subtire de fond de ten, putin gloss si o linie subtire de creion dermatograf pe pleoapa superioara este perfect.

| strengareatza a răspuns:

Pai eu folosesc fond de tenul(15 lei), imi conturez ochii cu ajutorul unui creion drematograf(7lei),aplic rimelul(12lei) si luciul de buze(10 lei). Acum depinde de unde vrei sa-ti achizitionezi produsele.Eu le am de la avon, oriflame si sunt foarte bune.Preturile la fiecare ti le-am scris mai sus. FUNDA?

| Pridon a răspuns:

Eu zic ca, cel mai bun machias pentru scoala este un strat subtire de rimel, si o dunga cu creion.care sa nu iasa in evidenta foarte tare.si daca e nevoie fond de ten foarte putin