| wildstrawberry a întrebat:

Hello! Am o intrebare mai absurda pentru unii deoarece majoritatea vor sa mai slabeasca iar eu vreau sa ma INGRAS si sa ma Inalt.Am luat si vitamine, am incercat tot felul de metode dar as vrea niste sfaturi, si as vrea pe cale naturala, nu cu tot felul de pastile si injectii.Multumesc si rog seriozitate!:*

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Buna.si eu am fost slaba si poate mai sunt dar nu in halul ala, asa ca te inteleg de ce vrei sa te ingrasi.acum depinde de varsta ...eu am fost foarte slaba pana la varsta de 18 ani, apoi m-am mai ingrasat.sincer nu stiu de ce. poate ca m-am dezvoltat mai tarziu.mereu ma duceam la medicul de familie si ii ceream ceva ca ma ingras si imi dadea mereu calciu, mai ales ca aveam si lipsa de calciu (cauza genetice). si in urma unui tratament tot cu calciu, fier si niste pastile pentru ajutarea memoriei am inceput sa ma ingras...
oricat de mult mananci si iei si vitamine nu poti sa te ingrasi pentru ca asa e organismul tau. cunosc f multe persoane care mananca cat e ziua de lunga si nu pun niciun gram pe ele laughing.
iti recomand totusi sa iei in continuare vitamine ( cu recomandare de la medic ), sa faci sport si sa incerci sa uiti, sa nu devina o obsesie.
cat despre inaltimea.eu am 1`70. nu am avut probleme cu inaltime dar e bine sa faci sport :baschet, handbal, volei...
esti frumoasa in felul tau
:*

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ingrasare exista cure, dar pentru crestere in inaltime ...nu cred.Vei creste atat cat esti programat genetic. Uita-te la parintii tai si o sa-ti dai seama cam pe unde te vei situa, cu ceva cm in plus.
http://feminin.netul.ro/dieta/cura-de-ingrasare/

| MICHAel a răspuns:

Pentru inaltare ai putea sa faci exercitii la bara chiar functioneaza dar daca nu ai putina forta degeaba