| Biiencutza_6492 a întrebat:

Hello, ce haine as putea combina ca sa arat ca o vrajitoare? Sunt invitata la o petrecere de Halloween dar nu vreau sa imi cumpar costum laughing, aveti vreo idee de ce haine as putea combina? Si vreau poze cu machiajuri de Halloween. Fundita

6 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poti sa te imbraci toata in negru! Sau niste blugi cu un palton negru! Si sa te dai cu mult negru la ochi si cu ruj rosu!

| Deea a răspuns:

Eu cred ca daca te imbraci cu haine mov si negru cu cat mai mult sclipici poti arata ca o vrajitoare. stiu asta pentru ca asa se imbraca profa mea de franceza si chiar si profesorilor si le pare ca se imbraca la fel ca o vreajitoare.Iti poti pune si niste unghii false luuungi si negre:d. Multe bratari si inele mai ciudate si la par ar trebui sa iti faci mai mult volum si sa iti pui o palarie mai lunga. Ca machiaj poti incerca ceva strident si daca ai putea sa iti pui si o alunita din aia mai mare stii tu cum au vrajitoarele ar fi si mai bine laughing Happy Halloween devil

| Mariukas a răspuns:

Pai ai putea sa te faci pisica... urechile si coada ti le faci tu ca nu este greu si eventual la coada poti baga sarma ca sa stea indoita. iar urechile ti le prinzi de o coredeluta ( urechile se pot face din burete)iar ca si vestimentatie iti poti lua un tricou sau o bluza neagra, cu o fusta si strampi negri cu niste ompincute dragute.si asta e! cat despre machiaj... uite. poate te ajuta http://video.acasa.ro/......699fc.html
http://www.gettyimages.com/detail/93528517 sau o pisica roz cu negru sau alb cu negru.

| anutschky a răspuns:

Si eu am aceiasi problema si chiar nu stiu da ai putea sa inccerci o bluza si o fusta neagra si sa iti faci cu creion de ochii mov cearcane sa te dai cu un ruj rosu si pe fata cu faina ca sa para ca esti plaida happy.

| LooLo a răspuns:

Poi in primul rand ai putea sa-ti iei o pereche de pantaloni largi negrii, o bluza neagra larga, o matura.Parul facut in toate partile (tapat)... fard de ploape negru iar pe buze cu rosu sau negru