| adrianaaaaaaaa a întrebat:

Hello TPU ! Am nevoie de ajutorul vostru ! happy
Sunt fata , am 17 ani si imi doresc sa fiu mai feminina . Pana acum m-am imbracat mai mult baieteste . . cu haine largi, skateri , etc.
Acum imi doresc foarte mult sa ma imbrac mai elegant ,vreau sa port tocuri , etc . dar imi este teama de reactia celor din jur laughing . sunt putin mai timida si ma tem de parerea celorlalti .
cum sa incep ? unde as putea sa port tocuri si ce pantofi / haine mi-ti recomanda ?

5 răspunsuri:
| warmheart10 a răspuns:

NU te teme de reactia celor din jur, din contra daca pin acum te imbracai mai barbateste aceasta schimbare se va observa si ii vei uimi si atrage pe cei din jur.

| Amelya02 a răspuns:

Parerea celorlalti? Nu trebuie sa conteze.

Răspuns utilizator avertizat
| emaligia a răspuns:

Cred ca conteaza foarte mult ATITUDINEA TA, eu cred ca daca incepi cu inceputul de acasa, adica bai fierbinti, cu geluri de dus aromate, epilare toatala, pensat cu forma frumoasa, putin fond de ten, putin rimel, gloss, aranjarea parului cu o placa sau cu o perie, te vor face sa te simti cu 70% mai feminina.
Vestimentatia conteaza si ea, dar sa nu cumva sa treci brusc la tocuri si fustite flu flu, o sa ajungi sa pleci acasa cu tocurile in mana si tu desculta, nu ca nu ai putea sa mergi, ci din cauza ridicolului in care ai cadea, nu ai avea atitudinea necesara.
Cred ca pentru inceput poti sa porti niste pantofi cu platforma nu foarte inalti, adica talpa ortopedica, blugi normali, nici foarte stransi, dar nici largi si un tricou mai simplu, mai strans si cu o geaca din imitatie piele mai scurta, pana in talie, am vazut ca se poarta anul asta, mai ales culorile pastelate, diafane.
Daca mai ai intrebari te pot ajuta.

| KyotoGirl a răspuns:

Ca sa fii mai feminina poarta ceva gen top, blugi stramti si pantofii sa se asorteze cu top-ul---->iar despre reactia celor din jur sa nu te temi fiindca vor intelege ca asta a fost decizia ta...na omul se mai si schimba la un moment dat!:X---->Bafta cu noul look:*