| ClaudiaLove a întrebat:

Hello TPU! Am o mica... mare problema si sper sa primesc ajutorul vostru! Sunt clasa a 8-a si deja am inceput sa imi caut o tinuta pentru banchet. Nu ma judecati, imi place sa am totul pregatit din timp... Bun, am reusit sa gasesc o rochie neagra care imi place foarte mult si am si cumparat-o. Ideea e ca, dupa n-şpe încercari de a o convinge pe mama sa imi dea voie sa imi cumpar platforme, am avut un "fail" total. Nu e deloc de acord si imi propune doar pantofi cu tocul de 9 centimetri sau mai putin. straight face Si am incercat sa-i explic ca e vorba de O SINGURA SEARA in care ii voi purta si nu o sapta-luna intreaga, dar nu am cu cine sa ma inteleg. Orice pereche de pantofi (de exemplu, cu tocul de 13 cm si platforma de 3 sau 4) este respinsa. Ce sa fac? Va dati seama ca nu pot sa apar la banchet cu tenisi sau ceva de genul asta! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| GYGYLATINO a răspuns:

Incearca sa o ajuti prin casa la trebuirile din bucatarie sau daca nu incearca sa i ei un buchet de flori ca mita )))))) sau daca nu te lasa te duci in adidasi si daca ai pantofi respectivi ii bagi in scoala si te incalti cu ei si cand se termina banchetu iti bagi din nou adiasi adica ia-ti la schimb pantofi

| Teodoraa6 a răspuns:

Strange bani si cumpara-ti ce papuci vrei, si in seara banchetului ii pui intr-o punga sau ceva si te incalti cu ei cand ea nu vede.