| anonim_4396 a întrebat:

Help! Am acnee si pete pe fata ramase de la cosuri care au trecut.nu le mai suport! am incercat atatea creme si tratamente ca mi-am sensibilizat tenul... tin regim, am renuntat la prajeli, bauturi acidulate, cafea, lactate, zahar rafinat pentru ca am auzit ca ele provoaca acneea! dar cu toate astea n-a trecut. m-am saturat! mi-e rusine cu tenul meu! si cand ma gandesc ca inainte aveam un ten perfect, niciun cos nu era prezent pe tenul meu.am incercat asa:zineryt, brevoxyl, isotrexin, mibazon, crema de galbenele, tinctura de galbenele, usturoi, miere, argila, ulei de masline. mi-am facut si masti anti-acneice si recunosc ca mi-au calmat-o, dar nu mi-a inlaturat-o definitiv. ah si petele astea care-mi raman ma innebunesc! va rog ajutati-ma, e un chin pentru mine sa vad ca-mi apar 2 cosuri cand mi se vindeca unul

Răspuns Câştigător
| SakuraBeauty a răspuns:

Salut nah ce sa spun si eu am cam aceiasi problema si pot spune ca am avut foarte multe cosuri, o droaie chiarlaughing. singurele produse in care am eu incredere sunt cele naturiste cum este de exemplu amestecul de otet de mere si hrean usuca complet cosurile dar trebuie sa il folosesti regulat si numai pe cosuri la mine a avut efect si mai este usturoiul tratamentul tine cam timp de o luna, in fiecare zi sa mananci 3 catei de usturoi iar ca uz extern sa ti le dai cu usturoi dar stiu ca mirosul poate fi destul de neplacut, poti incerca,, castravetele care are de asemenea efecte benefice pentru ten, alta optiune ar fi amestecul de coaja de portocala cu apa si folosit in fiecare zi, masca de ou si malai este de asemenea buna sau masca alc. din miere, faina de grau si apa, apa plata mai exact cea minerala o poti folosi ca tonic, din creme te-as sfatui sa folosesti cele pe baza de sulf sau cele cu ulei de salvie, zinerit este o alta crema de care am auzit dar nu stiu efectele ei poti sa o incerci daca vrei eu inca nu am incercat-o dar am auzit ca e chiar buna, infuziile cu musetel sunt de asemenea benefice deoarece iti deschide toti porii si dupa ce stai macar 15 min sa te cureti pe fata cu un gel de curatare antibacterian, ceaiul de musetel poti sa il iei si ca tretament in fiecare zi 2 cani sunt de ajuns deoarece ajuta si la digestie, menta si galbenelele sunt de asemenea bune si pentru uz intern si extern, menta detoxifica corpul si diminueaza excesul de sebum care nu mai este eliminat afara prin cosuri multe, galbenelele sunt bune cam pentru toate poti chiar sa te speli pe fata cu ceai, sa stii ca remediile naturiste sunt cele mai bune crede-ma si nici nu dauneaza tenului, chiar au efect daca le folosesti regulat, ehehe asi avea atat de multe sa iti spun stii vorba aia "prostul niciodata nu se opreste pana nu spune tot ce stie" laughing sa ai grija de tenul tau si numai asa vei fi de invidiat. nah sper ca am fost de ajutor cred ca deja te-ai saturat sa citesti nu laughing acesta e mesajul meu nr 1 si i-am mai ajutat si pe altii cu el nu stiu daca vei considera ca e bun dar tot ce stiu este ca remediile chiar au efect si da au efect daca le folosesti regulat. sper ca am putut sa te ajut daca nu scuze. aaaa incearca cremele de la aquabelle si cauta tratamentul de detoxifiere acidophilus de la calvita. e un pic scump dar cu timpul se vor duce si petele

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând lasă nervii!
Tu de lumină pulsativă ai auzit?
Mergi la un cabinet medical pentru o laseroterapie!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Atunci iti ramane terapia cu laser (lumina pulsata). Documenteaza-te mai intai foarte bine pe net, iar apoi du-te la un consult la un specialist. Laserul este exact pentru cazuri extreme, cand nimic nu mai ajuta (cel putin asa pare). Ar fi normal sa se rezolve problema ta. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dadadadd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am imi place