| Maryyy4567 a întrebat:

Hey! Am doua piercing uri, industrial și helix, recent mi-am schimbat piercingul helix din labaret într-unul rotund, dar ambele ma dor! Totuși durerea este suportabila dar puțin incomoda, industrialul a fost infectat, m-am dat cu triderm și o crema pentru ochi cu kanamicina (aceasta a fost recomandata de o farmacista și a mers pentru infectie). Ma curat zilnic cu rivanol și ma dau cu kanamicina, dar durerea tot nu cedeaza. Piercing-urile nu sunt infectate, nu este niciun simptom de infecție, doar durerea ma jngrijoreaza putin. Ce sa fac?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Un piercing al cartilajului urechii dureaza intre 6 si 12 luni sa se vindece complet. Procesul de vindecare incepe dinspre exteriorul spre interiorul cartilajului.

https://www.ionastore.ro/blog-tipuri-piercing-cercei-potriviti/#durata