| Ema1234 a întrebat:

Hey! AM LUAT de pe net un tratament de par. ulei de masline, lamaie, oua.etc. Le-am amestecat bine si zice acolo sa-l folosesc ca un sampon obisnuit! Dar am mai citit pe undeva ca, trebuie sa lasi uleiul de masline cateva ore ianinte de spalare sa actioneze prins in prosop) Eu, cum sa fac cu acest tratament?! laughing Spuneti-mi cum sa folosesc ca, dupa ce ma spal s anul mai am acel aspect de par nespalat. Intr`adevar mi`l face drept acest tratament dar da un aspect neingrijit si uleios. Trebuie sa ma spal cu mai mult sampon dupa ce folosesc tratamentul?

Si inca o intrebare : Vreau sa ma spal azi pe cap si sa folosesc DOAR tratamentul sa vad rezultatele
Si Sa ma spal si maine dar sa las DOAR cu uleiul de masline inainte de baie cateva ore. E rau daca ma spal 2 zile la rand?! Funda!:*

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! este masca pentru par si amesteci un galbenus de ou cu ulei de masline, si un pic zeama de lamaie, faci totul ca o maioneza si dai pe par, nu la radacina, apoi te infasori in ciolofan si stai cam 2-3 ore, apoi te speli normal...si eu folosesc acest tratament naturisthappy rezultatele se vad dupa 3-4-5 masti aplicate.